Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Skieruj się tu po więcej szczegółów o Photoshop digital painting.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego stosują przeważnie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się poznać najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają obecnie twórcy

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko został podstawowym softwarem game devów i ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak między innymi GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami olejnymi lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Malarstwo komputerowe – nauka z udziałem instruktora

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz przydatne metody korzystania z pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]