Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

kurs blender 3d, kurs modelowania 3d

Świat grafiki bez ustanku się rozwija i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując wykonywanie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie znacznych nakładów finansowych – każdy może wszak ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który równocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela

Obsługi dowolnego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz jest dość irytujący. Dlatego też uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim osobom, które dopiero poznają program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego program instruktora. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które należy poprawić oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, żeby odbywał się on w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D entuzjastów animacji a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością pożądaną i cenioną przede wszystkim w świecie projektowania, filmu i gier komputerowych. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które później można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu artyści oraz entuzjaści animacji chcący poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności bądź spróbować nowych form ekspresji.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]