Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Potrzebujesz znaków BHP? Skieruj się na tę stronę.

Na terenie naszego kraju obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg prawidłowego oznaczania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, biurowce, jak także przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zalicza się także instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na najróżniejszych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są też w przemyśle. Wykorzystuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną czytelne. W wielu przypadkach powlekane są również warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia żadnych trudności. Świetnie poradzi sobie z tym każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]